Hradec žádá setkání ve formátu 25 na 25, souhlasíme. Po obědě se setkáváme se zástupci domácích a společně vybíráme vhodné místo. Přesun taxíky a MHD se malinko protahuje a na místo se sjíždí cca 45-50 SKS (5 Pce). O tomto je dopředu informován soupeř s tím, že se zapojí pouze určený počet. Hradeckých je nakonec pouze 19 a žádají stejný počet a mladší sestavu. V tomto se jim na místě přizpůsobujeme a vysíláme početně a věkově stejnou sestavu, ostatní přihlížejí.

Boj je jednoznačný, krátký a dle hradeckých tvrdší, než by si představovali... Po cca půl minutě je rozhodnuto ve prospěch SKS. Přihlížející pomůžou hradeckým na nohy. Je snaha i o druhé kolo, ale zkrvavené tváře hradeckých dávají tušit, že to je pro dnešní den vše. Vše proběhlo bez nechtěných očí, což se v přefízlovaném Hradci považuje za úspěch a korektní domluvu obou zúčastněných stran.

31.12.2011, Egypt, Mahalla: Zápas egyptské Premier Ligy mezi kluby Ghazl Al Mahalla vs. Al Ahly Káhira byl ukončen po té, co už Al Ahly vedlo 0:2. Domácí fans vběhli na hřiště a rozhodčí musel utéct do kabin. Zápas se tak automaticky ukončil a hosté ho vyhráli 0:2. Když už se tu zmínil i klub Al Ahly, tak by bylo dobré také připomenout jejich hlavní úlohu v Egyptskou revoluci v lednu a únoru 2011, když ultras Al Ahly a Zamalku (jinak zapřísáhlí nepřátelé) stáli proti vládě Husního Mubaraka a první dny revoluce vedli v první linii tvrdý boj s ozbrojenými složkami na Tahrírském náměstí.

29.10.2011, Brno, FC Zbrojovka Brno - FC Tescoma Zlín: Mobilizační video z 2.ligy, kde je vidět, že v Brně ultras hnutí ještě neumřelo a jak to vypadalo, když se brněnští ultras zmobilizovali na zápas se Zlínem. Také je na videu vidět mnoho hodin práce, které stojí za choreografiemi, a které si mnohdy někteří ani neuvědomí. Zde už video na podporu brněnského klubu a také choreo jako vzpomínku na brněnskou hráčskou legendu Romana Kukletu:
Web hooligans.cz přínáší rozhovor se skupinou Prague Boys ze Sparty Praha, jejichž vlajka je už nějakou dobu poměrně dobře viditelná na našich stadionech. Původně jsem chtěl, aby na mé otázky odpovídal jeden ze členů. Ovšem Prague Boys chtěli odpovídat za celou skupinu, což nakonec vůbec nevadilo, naopak bych řekl, že to má takto lepší vypovídací hodnotu. Zde již slíbený rozhovor:

Na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. poslal J.B. z Hradce tento fotoreport z posledního podzimního kola mezi Hradce a Teplicemi, kde se domácí prezentovali ultras aktivitami takto:

V týdnu jsme vyzváni Mosteckýmy vandaly na měření sil ve formátu 10/10 nejlépe už dopoledne v Mostě. Přijímáme a v sobotu ráno nás vyráží 9. Po příjezdu do Mostu jsme směřováni na známé a osvedčené místo. Zde na nás již čeká 8 BV. Proběhnou dvě kola a v každem zhruba do 20ti vteřin jasně vítězí Plzeň. Dík patří do mostu za pohodovou domluvu a zpestření sobotního dopoledne.

Minulý týden oslavila své 10. výročí slávistická skupina R.W.S. (Red White Supporters). Při této příležitosti jsem je požádal o sepsání historie skupiny. Pokud bude mít i vaše skupina v budoucnu nějaké významnější jubileum či jen narozeniny, pošlete její historii nebo klidně i jen pár vět či foto na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tady již profil jubilantů:

Po odmítnutí Opavy Spartou jsme kontaktováni, jestli nechceme Spartu nahradit, což přijímáme jen posouváme termín o týden později.
V den střetu se nás na srazu schází jen 32 mladých bojeschopných - naše mínus, dohoda zněla 40 na 40, ale jdeme do toho normálně. Sdělujeme Opavě, že může jít, tak jak bylo domluveno.

Během týdne jsme v kontaktu a domlouváme se s protivníkem, že se utkáme banda na bandu, tak jak to bylo poslední dobu u obou klubů zvykem. Na sraze se nás schází okolo 37 osob a jsme kontaktováni FCB, že se postupně trhají a sdělují nám, že až se dají do kupy, tak se ozvou.

Additional information