Minulý týden oslavila své 10. výročí slávistická skupina R.W.S. (Red White Supporters). Při této příležitosti jsem je požádal o sepsání historie skupiny. Pokud bude mít i vaše skupina v budoucnu nějaké významnější jubileum či jen narozeniny, pošlete její historii nebo klidně i jen pár vět či foto na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tady již profil jubilantů: Před deseti roky se v jedné smíchovské hospůdce dala dohromady zhruba 20ti členná kinder skupina mladých fanoušků Slavie, všem jim v té době bylo zhruba 17 až 20 let, a rozhodli se založit vlastní ultras skupinu nazvanou Red White Supporters. Před deseti lety slovo Ultras na Slavii vůbec neexistovalo, všichni se dělili pouze na chuligány a normální fanoušky, proto nová skupina musela zejména ze začátku tvrdě bojovat o své místo na slunci. Skupina stála u začátků ultras produkce Slavie na nenáviděném Strahově a pomáhala též spoluorganizovat i protestní akce proti Leškovi, při kterých se hromadně vyklízel kotel. Byla také první, která na Slavii vyrobila fanouškovské samolepky, přičemž zejména díky jejich prodeji se postupem času dařilo financovat stále náročnější a náročnější ultras produkce. Jak roky plynuly, tak se část skupiny stále více radikalizovala a postupně začala zasahovat i do chuligánské scény.

Za roky působení na českých stadionech a ulicích museli její členové přežít hodně věcí, od smrště paragrafů po třítýdenní boj jednoho člena o život na jednotce intenzivní péče po pobodání nožem. Hodně členů má nyní již rodiny, ale přesto všechno jsou stále aktivní a schopni se vyhecovat na některé zajímavé zápasy.

Známá je zejména vlajka skupiny, která skupinu doprovází již od jejích počátků a která se mnohokrát podívala do zahraničí, přičemž několikrát byla na různých výjezdech v přímém ohrožení, a také jejich internetové stránky www.rws2001.com, které jsou v poslední době bohužel nepříliš často aktualizované.

Vlajka RWS

Krédem skupiny je především soudržnost, která drží její členy pohromadě a která v rámci skupiny nedělá žádné rozdíly mezi fanoušky, ultras a chuligány. Zajímavé je také jejich krédo jenž zní :“RWS nikdy nespí“, a které odkazuje na jejich hlavně dřívější bujaré alkoholové večírky, ve kterých se členové této skupiny hromadně trumfovali v tom, kdo vydrží déle nespát a mohutně přitom popíjet.

Choreo k 10. výročí RWS v Hradci Králové

Právě v předchozím kole oslavila tato skupina 10 let své existence, což stylově učinila choreem „RWS – 10 let legendy“ při příležitosti výjezdu do Hradce, protože právě do tohoto města tato skupina před deseti lety poprvé organizovaně vyjela. O soudržnosti skupiny vypovídá i skutečnost, že na tento výjezd po deseti letech se z původního počtu vydalo hned 14 jejích členů...

14 usmívajících se členů RWS v Hradci (2011)

Autor: Red White Supporters

{jcomments off}

Additional information