Web hooligans.cz přínáší rozhovor se skupinou Prague Boys ze Sparty Praha, jejichž vlajka je už nějakou dobu poměrně dobře viditelná na našich stadionech. Původně jsem chtěl, aby na mé otázky odpovídal jeden ze členů. Ovšem Prague Boys chtěli odpovídat za celou skupinu, což nakonec vůbec nevadilo, naopak bych řekl, že to má takto lepší vypovídací hodnotu. Zde již slíbený rozhovor: 1)Ahoj, mohl by ses představit?
Ahoj, chtěli bychom zůstat v anonymitě, a tak budeme v rámci možností odpovídat za celou naší skupinu.

2)Z jaké skupiny Sparty jste? Mohli byste nějak představit tuto skupinu, kdy vznikla, kolik má zhruba lidí?
Jsme ze skupiny Prague Boys. Skupinu jsme založili v září roku 2007, a to díky tomu, že v našich počátcích na fotbalových stadionech jsme jako velmi mladí kluci účastnili od sezóny 2006/2007 veškeré Ultras produkce, výjezdů atd. Díky tomu jsme si jako omladina založili skupinu Prague Boys. Nyní má skupina Prague Boys 13 členů, máme takové nepsané pravidlo, kdo pravidelně netrénuje nebo nejezdí pravidelně na výjezdy, tak nemá v PB co pohledávat, proto je nás pouze 13, jedná se u nás o 100% aktivitu ve všech směrech. Většina si mylně myslí, že se jedná o všechny mladé na Spartě. Na tyto reakce jsme v tomto měsíci založili oficiálně skupinu SPARTA YOUNG, skupina, která sjednocuje chuligánsky aktivní mladé na Spartě. Momentálně tudíž je skupina Prague Boys podskupinou skupiny SPARTA YOUNG.

3) Považujete vaši skupinu Prague Boys za ultras či chuligánskou?
Nyní jsme pouze chuligánská skupina, ne že by nás tvorba chorea atd. už nebavila, ale bohužel nemáme k tomu dobré prostředí ani organizaci ohledně těchto věcí. Např. megafonista už na Spartě není nějakou tu sezónu, a tak bohužel naše ultras produkce vypadá, tak jak vypadá.

4)Účastníte se domluvených bitek?
Domluvených bitek se členové PB pomalu začínali účastnit již od roku 2007. Dříve to u nás bylo trochu jiné, nebylo tolik prostoru pro mladé jako např. nyní. Nemohli jsme chodit na domluvené hromadné střety, i když jsme chtěli.

5)Na hardbass jsou napříč scénou různé názory, jaký je váš názor na něj?
Hardbass nás nikdy nějak neoslnil, tudíž se ani nechystáme nic podobného někdy natočit.

6)Co grafitti aktivity? Co o nich si myslíte?
Určitě je super vidět po městě různé klubové grafity/tagy. Snažíme se také ve větší míře, i když oproti jiným klubům určitě značně zaostáváme, především u velkých propracovaných grafitů. Každopádně i Slávisté jsou aktivní v tvorbě tagů a tak si přejíždíme grafity/tagy téměř ob týden. To je bohužel jediná Slávistická aktivita vůči nám.

Grafity Prague Boys


7)Co Prague Boys a politika? Zajímá vás?
Politiku nějak extra neřešíme, i když u všech je to směřováno k pravici.

8)Co si myslíte o užívání drog? 
Ať si každý dělá co chce, ale na fotbal to nepatří.

9)Hodně se mluví o Prague Boys v souvislosti s Widzewem Lodž. Dokonce jsem slyšel i fámy, že s nimi naháněli po sídlišti LKS. Jak se stavíte k Widzewu? Dá se to brát jako družba, nebo spíš kamarádství jedné vaší skupiny či jednotlivců?
S RTS máme poslední dobou velmi dobré vztahy, několikrát byli unás, i my u nich. Přátelské vztahy především udržují a rozvíjejí z naší strany mladší ročníky. Co se týče společných chuligánských akcí, tak jsme se v pár mladých několikrát zůčastnili chuligánských sídlištních akcí proti GKS Belchatow. Unás pak společně s RTS několikrát v pouličních střetech s Bohemkou. Co se týče ještě přátelských vztahů , udržujeme je ještě se Stalem Rzeszow, z naší strany ji taktéž udržuje pouze mladší generace.

10)Jak to vypadá v Praze, dle toho co jsem tak pochytil během posledního roku se mi zdá, že se vám Bohemka a Slavie nechtějí moc stavět. Nebo je to jinak?
Bohužel to tak je, Bohemka i Slavia je vůči nám chuligánsky neaktivní. Což nechápeme, mnohokrát by nás mohli překvapit po výjezdu nebo po neatraktivním domácím zápase.

11)Myslíte, že stačí na dnešní chuligánské bitky nějak netrénovat, nebo se to spíš posunulo a bez intezivního tréninku to nejde?
Myslíme si, že bez pravidelných tréningů to nejde. Kdo netrénuje, nebude se chodit za nás bít.

12)Jaké bojové umění si myslíte, že je na chuligánské grilovačky to nejlepší?
Podle nás je nejlepší čistě box. I když většina z nás děla spíše MMA.

13)Jaké by byl váš žebříček TOP 5 v nenávisti chuligánských ekip v ČR?
Co se týče vyloženě nenávisti v ČR, tak pouze Slavia a Baník.

14)Jaký by byl váš žebříček TOP 5 v nenávisti chuligánských ekip v zahraničí?
Slovan Bratislava, NK Maribor, Dinamo Zagreb, GKS Belchatow, MŠK Žilina

15)Jezdí vaše skupina na všechny výjezdy, nebo se ukazujete jen na některých výjezdech?
Jezdíme pravidelně na všechny výjezdy, ať už domácí či zahraniční (zde bohužel díky financím nemáme vždy 100% účast).

16)Kde jste letos byli v zahraničí?
V Łódźi na zápasech s: Arka Gdynia, Polonia Warszawa, Legia Warszawa a Cracovia Kraków Se Spartou na přípravném zápase ve Vídni s Austrií, kam nás poprvé vyjel autobus jen mladých. Také ještě na UEFA zápase v Bratislavě kam nás pozvali Paris Saint-Germain.

17)Jaký byl v roce 2011 pro vás nejlepší výjezd a proč?
Asi na přípravné utkání do Vídně na Austrii, kam se nám podařilo poprvé zorganizovat čisté autobus mladých z ekipy. Mělo to něco do sebe.

18)Co pražská policie a kriminálka? Kdykoliv jsem byl v Praze, přišlo mi, že na rozdíl od jiných policajtů je k zákrokům a různým akcím vede spíš osobní nenávist než jen plnění pracovních povinností...
Je to asi tak. V Praze, jakmile nás vidí Pražská kriminálka, ať už před našim zápasem, či zápasem jiných Pražských týmů, automaticky jsme všichni legitimování, natáčení, opisováni. A to pokaždé, i několikrát do týdne, pouze vždy úmyslné zdržují a posléze dají příkaz o rozpuštění, kam nás doprovodí težkooděnci, dokud se nerozpustíme.

19) Co chuligáni Slavie? Zaslouží respekt jako chuligánský soupeř?
Určitě mají svojí kvalitu, jen si myslíme, že by mohli zaměřit aktivitu konečně taky na nás.

20)A chuligáni Bohemky?
O těch jsme naposledy slyšeli při posledním fightu s Bohemkou cca 3roky zpět.

21)A nezbytná otázka, bez které se neobejdeme, kdo je dle vás momentálně jednička na poli hooligans? A jaká je vaše TOP5 na tomto poli?
Jestli to bereme bez družeb či nedružeb, tak určitě Sparta. Baník už to být nemůže, důležitý poslední střet s námi prohráli po 30 vteřinách, na počty se nechce stavit, kde je právě vidět kvalita. 1)Sparta 2)Baník 3)Olomouc 4)Slavia 5)Opava

22)Co si myslíte o používání pískových rukavic? Používáte je?
Pískové rukavice nepoužíváme, ale nevadí nám.

23)Jaké máte vztahy na Slovensku? Udržujete dobré vztahy s Košicemi, či Nitrou?
Jako skupina Prague Boys či Sparta Young, už momentálně neudržujeme vztahy ani s Nitrou ani s Košicemi. Vztahy jsou momentálně jen mezi jednotlivci ze starší generace.

24)Jak byste hodnotili letošní rok 2011 po hooligans stránce? Jsou vůbec ještě možné nějaké větší akce, kde by bylo třeba víc jak 100 lidí celkem?
Letoštní rok byl pro nás celkem pozitivní, bohužel nevyšlo víc střetů (do věkového limitu) které jsme plánovali, že by se mohli uskutečnit. Ale naproti tomu jsme vyhráli všechny naše uskutečněné střety, a to 2x s Olomoucí, Trnavou, Mostem, několikrát se Slávií a především střet s FCB v Moravské Třebové. Jinak jestli se povedou střety nad 100 lidí? Myslíme si bohužel, že už v dnešní době bez asistence PČR to nebude možné.

25)Co myslíte o našem losu na EURO - Polsko, Rusko a Řecko? Pojedete se podívat? A bude vůbec reálný, aby se přes hranice nějací hools dostali?
Los je určitě z fans hlediska super, ale myslíme si, že nebude pro nás moc reálné vycestovat v nějaké koalici a rovnat se zahraničním soupeřům. Jinak na některý zápas určitě vyrazíme, zatím ale nic konkrétního.

26)Chtěli byste něco vzkázat čtenářům na webu hooligans.cz?
Tak především aby se nenechali zastrašit policejními složkami, a dál pokračovali v chuligánských aktivitách, ať to alespoň v menším měřítku unás žije.

Díky za rozhovor

bývalá vlajka Prague Boys (která změnila majitele v Žilině)


vlajka Prague Boys

{jcomments off}

Additional information