Od dnešního dne byly na webu spuštěny žluté karty. Objevují se v profilu u nově registrovaných uživatelů. Stačí na foru nebo v komentářích ťuknout na název nicku uživatele. Tím přejdete do jeho profilu, kde u statusu "nově registrovaný uživatel" se přihlášeným uživatelům objeví ruka se žlutou kartou. Pokud na ni kliknete, můžete udělit této přezdívce žlutou kartu. Ovšem před tím budete vyzváni, abyste napsali důvod, proč jste mu tuto žlutou udělili. Pokud pak kdokoliv stiskne v políčku Počet žlutých karet "zobrazit podrobnosti", uvidí datum udělení žluté karty, nick, který mu ji udělil i jaký byl důvod.

 

Ještě jednou podotýkám, že uživatelé se statusem VIP nejde udělit žlutá. Členové VIP jsou staří členové fóra, kteří se v prvních měsících fóra zaregistrovali, nebo byli později, po uzavření fora, některým stávajícím členem doporučení. Tedy mít status VIP není nějaká speciální čest. Znamená to, že se jedná buď o starého nedoporučeného člena fóra, a nebo o nového doporučeného člena, za kterého se někdo zaručil, že se nebude chovat na foru nekorektně.

 

Jinak se samozřejmě neuzavírá členství ve VIP (tedy doporučování niků). Stále může uživatel se statusem VIP doporučit kohokoliv, který pak obdrží také členství VIP. Nyní je nutné, aby člen, kterému bude změněn status na VIP byl zaregistrován jako "nově zaregistrovaný uživatel". Pak stačí, aby někdo z fóra se statusem VIP poslal Spravci privát, že chce, aby nicku XY byl změněn status na VIP.

 

Co se týká žlutých karet, jak je jednou udělená, zatím není nástroj, aby ji mohl ten, kdo ji udělil, vzít zpět. Jak je uděleno 10 žlutých karet, nick dostává ban. Profil mu zůstává, jen nemůže psát na forum a komentáře, může však dále tipovat v tipovačce.

 

Vřele bych doporučoval používat ony žluté karty jen když někdo tapetuje, či chová se jinak nekorektně, prozrazuje identitu jiného nicku atd. Když má někdo jiný názor, od toho je to diskuzní forum nebo diskuze pod články, aby se diskutovalo, ne aby se místo argumentů vytahovaly žluté karty.

Není teď prioritou vyžlutit lidi s nepohodlnými názory, ale trochu rozproudit usínající diskuzní forum a umožnit lidem, na které se zapomínalo s doporučením, se do diskuzí též zapojit.

Additional information