Domácí kotel: Tribuna Sever, jak zní název kotle, sídlí na stejnojmenné tribuně v Edenu. Od roku 2008 byly návštěvy na této tribuně od 2500 do 4000 aktivně fandících. Po mnoha problémech s majiteli klubu, stěhováním Bohemky do Edenu, personálním složením v klubu návštěvy výrazně klesly a zejména v minulé sezóně (2011/2012) se pohybovaly v rozmezí od 800 do 2000 „seveřanů“. Na atraktivní duely, jakým je samozřejmě derby, byla i této době temna tribuna vyprodána. Od letošní sezóny čekáme opět vzestup, což dokazuje návštěva přibližně 3000 aktivně fandících slávistů na prvním utkání s Jihlavou. Choreografie se, kromě již zmiňovaného temného období, snažíme vytvářet na každý zápas. Vrcholem sezóny pro nás pochopitelně bývají buď evropské poháry, nebo v současnosti derby s rivalem z letné.

 

Výjezdy: Na výjezdy po Čechách vyráží pravidelně několik stovek slávistů, na Moravu pak okolo 200 sešívaných. Pouze na výjezd do Ostravy nás jen málokdy zavítá více než 120, což věříme, že se v blízké době také změní.

 

Družby: Již 11 rokem více, či méně funguje družba s polským Górnikem Walbrzych. Velké množství slávistů také po exhibičním utkání udšržuje přátelské vztahy s fanoušky Hajduku Split. Dobré kontakty jsou i na další evropské kluby.

 

Skupiny: Generační obměna zasáhla i Slavii a tak jsou bohužel stálé méně aktivní tradiční skupiny Youngsters a Red White Supporters, které v současnosti vyráží pouze na vybrané zápasy. Snad se i tento fakt brzy změní. Část lidí zůstává aktivních ze skupin Gang of Slavia a Brigate 97. Poměrně novými skupinami jsou naopak BETA fans skládající se z fanoušků z Benešova a Tábora a Young Ultras, kdy je podle názvu jasné, o koho se jedná. Na některá utkání jezdí vypomáhat i fanatici z Pardubic a dá se říci, že menší či větší skupinky má Slavia po celé republice. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na skupinu aktivních intelektuálů ze skupiny MSFO.

Additional information