DOPLNĚNO FOTO SPARTY + POPISKY K FOTKÁM

Z pohledu Alexeje Molodoje:
V sobotu proběhl v Rize Team Fight Championship  (TFC) - pilotní turnaj smíšených bojových umění ve formátu 5 na 5, který jsem navštívil. Hlavním rysem tohoto turnaje byla účast lidí, kteří se pohybují v subkultuře radikálních fotbalových fanoušků. Akce se zúčastnili závodníci z Prahy, Göteborgu, Poznaně, Nikolajeva a Moskvy.
Zpočátku organizátoři informovali o turnaji jako o sportovní události, při které se mohou bijci z ulic a lesů poměřit s jinými z různých částí Evropy. A to podle pravidel MMA.
Nakonec skutečnost předčila všechna očekávání.

Domácí měli připraveny dvě chorea. Návštěvnost byla 11 205 diváků. Přes šest stovek jich bylo v hostujícím sektoru. Z Moskvy do Plzně zavítaly hlavní chuligánské skupiny. V sektoru hostů se také objevily delegace (s vlajkami) Widzewu Lodž a Dinama Minsk. Fans CSKA se prezenovali velmi slušným pyrem, po kterém zasahovala policie za použití pepřových sprejů a několik hostů po potížích s dýcháním muselo být ošetřeno. V článku 47 fotek:

Závěrečné kolo podzimu přineslo loučení trenéra Vrby v Plzni, oslavou 15.let chuligánské skupiny Hovada Zubr v Olomouci, výtržnostmi brněnských fans na Bohemce (kdy muselo být na 10 minut přerušeno utkání, aby policie mohla zasáhnout v hostujícím sektoru). Choreo či pyro se objevilo na všech osmi stadionech, jak můžete vidět níže na fotkách a videích:

Dnes (8.12.2013) proběhlo měření sil Sparta Praha (Youth Firm, Ultrachicks) x CSKA Moskva (Parazits) ve formátu 11 na 11. Výhra Sparty po 2,30min.

(Na fotce Sparta v červeném)

Začal advent a s ním jsou každoročně spojené nákupy dárků pro Vaše nejbližší. Mnozí budete nakupovat dárky v internetových obchodech. Proto bych na Vás chtěl apelovat a vlastně i poprosit, abyste při nákupech preferovali eshopy, které dlouhodobě podporují web hooligans.cz, některé už šest sedm let.
Díky nim web funguje a přináší Vám informace ze světa ultras a hooligans přes 14 let. Zároveň u těchto eshopů máte záruku poctivosti a spolehlivosti, že se Vámi vybrané zboží dostane v pořádku až k Vám.

Skupina Hooligans Hovada Zubr (HHZ) je v současnosti jedinou čistě chuligánskou skupinou v Olomouci a letos oslavila své 15. výročí. Název skupiny je odvozen od stejnojmenné pivnice Zubr, kde se scházela skupina skalních fans a skrz jejich kontroverzní chování byla označena jedním ze zakladatelů jako Hovada. Legendární hláška my jsme Hovada, Hovada ze Zubra proběhla cestou z pohárového utkání v Marseille na podzim roku 1998. Od té doby se skupina prezentovala jako Hovada Zubr.

Na Viktorce se loučili s trenérem Pavlem Vrbou, který se stal pro klub legendou a přišlo se s ním rozloučit 9510 diváků (v tom 14 hostů z Příbrami). Domácí kotel celý zápas okořenil choreografií i ohni. V článku fotky:

Utkání přihlíželo 3553 diváků. Sektor hostů byl celý zaplněn a sparťané byli viděni i v dalších sektorech. V sektoru hostů měl každý sparťan "vánoční čepici". Na utkání byly k vidění ohně, dýmy, transparenty, choreografie a hasiči v akci. Více na 32 fotografiích v článku:

Pyro, dýmy, a další ultras aktivity. Tak vypadal páteční zápas ze dna tabulky, kam měli po poslední prohře Jihlavy 0:5 fanoušci vstup zdarma a držitelé permanentek dostali navíc zdarma klobásu. Přesto si na stadion s kapacitou 4082 míst našlo cestu jen 2975 diváků. Z toho cca 60 jich bylo ze Slovácka. Jak vypadal zápas můžete vidět na 29 fotkách níže:

Více jak sto fans hostů (v tom cca 30 Slovan Bratislava) zavítalo do stověžaté vlakem. Po krátké procházce na Václaváku za nekorektních pokřiků míří Brno+Slovan do Vršovic, kde navštíví dvě místní hospody a kde dojde i k drobnějším konfliktům s osazenstvem. Na stadionu hosté vytahují choreo J.K.G. se třemi bílými hlavami jako parafrázi na choreo Bohemky, která v minulosti vytáhla choreo s třemi hlavami znázorňující rasy černou, žlutou a bílou. Brňané během zápasu zakládají i pár ohňů, pálí šály a zapalují i choreo s nápisem R. F. Hooligans, které zapálili v sektoru ještě dřív, než bylo prezentované. Hosté mají konflikty se securitkou a policií. Na hřiště byla hosty vhozena také židle či bečka. Zapálen byl i stánek s občerstvením. Během celého dne je okolo 10 hostů zatčeno.

Bohemka se prezentuje choreem ve druhém poločase a dýmy tak mocnými, že po prvním napomenutí je zápas na víc jak 10 minut přerušen a hráči byli odvoláni do kabin, ale zápas se nakonec dohrál. Více na 65 fotkách

V 15. kole GL byly k vidění chorea Baníku, Brna, Sparty, Slavie, Liberce, Bohemians, Plzně a Slovácka. Do toho všeho se na většině stadionů rozhořela pyrotechnika, kterou jsme některým táborům přes náš facebook  dokázali zprostředkovat o třetinu levněji, než jsou obvyklé ceny. A vypadalo velice povedeně! Více fotek a videí v článku:

Silný déšť, zima, prohra a ohně domácích. Tomu všemu přihlíželo 2250 diváků. V článku 32 fotografií.

Additional information