Prohlášení Jablonce: Dne 3.12.2016 ukončujeme své družby se Slovanem Liberec a Baníkem Most. Není možné přetrhat přátelské vztahy a určitě o to zájem nemáme. Chceme se ale posunout dál a jít si vlastní cestou. Pro spousty z nás jsou oba jmenovaní srdeční záležitost a tak to i zůstane. Všichni z liberecké chuligánky a přátel z Mostu jsou u nás vždy vítaným hostem.

(Ilustrační foto: Ekipa Jablonce a Liberce cestující do Prahy.)

Při příležitosti "Výjezdu roku" jsme v kontaktu s CHzB, abychom se pokusili o konfrontaci na jejich území. V den zápasu ale nastávají v našich řadách určité komplikace a chyby v komunikaci, které mají bohužel za následek neschopnost posbírat takový počet účastníků, za který bychom se nemuseli stydět a akce nebyla jen zbytečným alibismem. Mrzí nás, že jsme se nedokázali připojit k vybrané smetánce band, které se postavily chacharům na jejich domácí půdě. Jsme si vědomi, že FCB udělali ten den vše, co bylo v jejich silách, aby se střet uskutečnil. Jako výraz uznání proto na stadionu věšíme vlajku vzhůru nohama.

autor: CUB

 Scházíme se před tímhle zápasem, kdy byla přislíbena konfrontace s pražskými klokany. Bohužel od rána s náma přestali výletníci komunikovat a tak jeden chachar bere vše do svých rukou a jde vybírat sestavu klokanů přímo do vlaku, když sami neumí zjistit kolik jich vůbec jede :) Po pár dobrých zprávách ale přichází zklamání a jedeme přivítat protivníka do karvinských ulic. Bohužel v Karviné se nachází více PČR než místních obyvatel a tak vše rozpouštíme, kdy každý tráví odpoledne po svém.

autor: CHzB

Při příležitosti hokejového utkání mezi Spartou a Hradcem dochází k měření sil po upravení počtu Hradeckými z 10 na 5 bojovníků na každé straně do 18 let. Po 45s jde vítězství na stranu hokejové Sparty

(YounG Fanatics)

Nejvzdálenější výjezd ve 2.lize za sebou mají fans Baníku Ostrava, kterých přijelo veliké množství (502 ks) do Sokolova a znatelně se podíleli na návštěvě 2930 diváků. Hosté z Ostravy předvedli choreo kde připomínali 20 let družby mezi FCB a GKS Katowice a prezentovali se i ohni.

12 fotografií z moravského derby. Domácí připravili choreo, hosté se prezentovali pyrem a hasiči vodou z hadice. Na utkání 4621 diváků.

 

Z pohledu Opavy: Na tento okamžik jsme čekali několik let. Po celou tu dobu jsme se plácali v krajském přeboru, třetí nebo druhé lize, ve které jsme sice doposud, ale vypadá to, že se v Opavě blýská na lepší časy. Pravda, během té dlouhé doby jsme se dočkali dvou pohárových zápasů s ligovými soupeři - v roce 2009 legendární derby s Baníkem a o rok později shodou okolností taky s Plzní, tehdy dokonce dvoukolově, ale už jen od této doby uběhlo 6 respektive 7 let. Ukázalo se, že hlad po ligovém fotbale je v Opavě obrovský a zápas s Plzní se během 3 dnů v podstatě vyprodal, prázdný zůstal akorát sektor pro hosty, ve kterém se "mačkalo" celých 6 lidí. Ostuda Plzně, ale popravdě jsem ani víc nečekal, respektive jsem čekal, že jich bude tak 15- 20.. Kdybychom byli klub typu Příbrami apod., tak bych to bral, ale takhle... Nebo že by se báli?:-)

Klasický Hradec. Na jakouliv výzvu nulová reakce a nulový zájem o několik skupinek slávistů ve městě. Když jsou při zápasech v Hradci všichni hools zamčení v sektoru, tak se domácí chodí rádi ukazovat, ovšem tentokrát je opět několik SKS mimo sektor a tradičně čekají na stadionu na útok domácích marně. Totální zoufalost z věčné neochoty Hradce se normálně postavit, nebo o něco pokusit přináší odvážnou (bláznivou?) akci, kdy se zhruba 25-30 slávistů (pouze část bandy) rozhoduje pro bleskovou akci, při které je cílem z kotle domácích získat zástavu a dalším cílem je pokud možno se nenechat sebrat na totálně přefízlovaném stadionu. Útok není po organizační stránce zrovna nejlepší a zatímco už se pár jedinců pere s velkou přesilou domacích (a to celkem vyrovnaně), tak zbytek je ještě značný kus opodál. Samozřejmě celá akce nezůstane bez povšimnutí policie, a tak se po 20 vteřinách začínají slávisté vytrácet, aniž by se za nima domácí jakoliv hnali a jak je průkazné i na videu, tak nedlouho poté je na místě přítomna policie. Ne všem se podaří zmizet a ti dostávají oklep od domácích chuligánů, ale najednou i od velmi aktivních normálů. Hradec tak vlajku úspěšně ubránil, ačkoliv při tom počtu a situaci mohli (měli?) být aktivnější, ale je třeba přiznat, že i na straně Slavie se několik lidí ostudně nezapojilo. PČR se podaří zatknout 6 slávistů.

Chuligáni Slavie v sektoru Hradce, po chvilce na to reagují domácí.

16 fotografií z dnešního zápasu. Na brněnské boční tribuně proběhlo choreo "Pro nás je Zbrojovka až na prvním místě" a nápisy v domácím kotli připomněli, že Zbrojovka již 15 let nehraje na svém stadionu, ale na provizorním Městském stadionu. Sparta připraveno choreo neměla. Po zápase byl policií za pyro zatčen jeden domácích fanoušek.

Fotoreport ze včerejšího derby, kde se na toto derby hrané od 15:30 z edenu vydává na 900 fanoušků Slávie pochodem na letnou. V Úvodu zápasu se domácí prezentují na protilehlé tribuně kartoniádou (AN (Sk//S) TI) viz foto, poté v choreo v sektoru Sparty doplněno pyrotechnikou. Hosté celý zápas fandí a začátkem druhé půle odpalují ohně, dýmovnice. Poté vzniká konflikt mezi hosty a sekuritkou, po malé potyčce nastupují do sektoru težkooděnci. Po skončení zápasu se domácí chuligáni dostávají na hrací plochu a snaží se dostat k hráčům, ty následně zahánějí težkooděnci zpět do sektoru. Více v článku + videa.

Poté, co se opavský dav vyhrnul na prostranství před vítkovickým nádražím, pokusila se k němu dostat velice početná skupina Chuliganů z Bazalů. To se jim přes policii nepovedlo, i když v jednu chvíli už části této bandy moc nechybělo…následně byla celá banda CHzB odříznuta policií a vzduchem jen proletí nějaká ta race. Hosté se poté vyhrnuli nahoru na most, kde postávalo několik normálů, ale i nefotbalových zvědavců a mezi nimi i několik jednotlivců z chuligánky, kteří se nestihli spojit s hlavní skupinou. Ani nestáli pohromadě, ale roztroušeni podél celé cesty. Se střetem v té chvíli nikdo nepočítal. Chvilku byly obě strany vykulené, že stojí proti sobě, poté dochází k několika verbálním útokům a následuje i několik ostrých pěstních střetů na různých místech…jde o docela chaotický, spontánní konflikt, kde na obou stranách stojí více normálů než aktivních chuligánů a opavští mají v té chvíli mnohonásobnou početní převahu. Někteří baníkovci prchli, někteří se postavili, někteří i útočili. Samozřejmě neměli šanci a podstatně více inkasovali, než rozdali. Po chvilce vše ukončila policie. Že by opavští zahnali 30-40 člennou skupinku FCB, to je tvrzení dost přitažené za vlasy…

Jinak není co dodávat, Opava zbytek popsala, bylo to derby fajné jak cyp !!!
 

autor: Fanoušek Baníku

 

Fotogalerie Baníku z utkání ZDE

Additional information