Polská policie překazila bitku mezi Śląsk Wrocław & Lechia Gdańsk vs Legia Warszawa & Radomiak Radom, počty na každé straně kolem 100 chuligánů, škoda že nedošlo na toto zajímavé měření sil.

Dnes čeká Česko na euru v Polsku (u21) zápas o postup s Dánskem. Mobilizace fanoušků 19:00 Plac Baczyńskiego, kdo nemůže být v Polsku, od 19:00 zde v článku bude živý přenos z pochodu.

Při srazu na náměstí, odkud se šel plánový pochod ke stadionu, vycházíme mezi posledními. Pochod probíhá za slušného fandění vlajkonošů poklidně,až po část, kdy pochod zabočí ke stadionu do uličky, kde je náš vstup. My co jdeme mezi posledními, tak pozorujeme u blízkého parku, jak nás sleduje skupinka asi 15 mladých z GKS Tychy. Po chvilce, kdy chceme zabočit ke stadionu spolu s pochodem Vlajkonošů, tak vidíme, jak mladí chuligáni z Tychy nabíhají do parku okamžitě vybíháme za nimi, kde byl vidět v bezvědomí český fanoušek, hned je vyzýváme k souboji, ale ani jeden z nich se nepokouší o střet a všichni utíkají. Po zápase jdeme pospolu ze stadionu a vidíme menší skupinky, co nás sledují. Opět na nic nečekáme a vybíháme k nim, ale zase se dávají na útěk a nás už pak po celou dobu sleduje policie. Na závěr se fotíme s úlovkem Německé vlajky Hansa Rostock a po té se rozjíždíme domů.

------

For Polish sites in short:

Idziemy na stadion po chwili widziemy ekipe 15 mlodych GKS Tychy. Po chwile, jak chcemy iść razem z nasz przemarsz, to widziemy jak mlody z GKS Tych leci w park, lecimy za nimy i widac Czeskiego kibica, jak tam leży nieprzytomny wzywamy ich ale nikt znich nie próbuje atakowac i uciekaja. Po meczu idziemy i widziemy male ekipy GKS Tych, jak nas monitororuja, tym razem na nic nie czekamy i znów atakujemy ekipy mlodych Tych dwaj uciekają i potem nas juz mają pod pogladem policja.

Dnes ráno došlo v Kielcách ke střetu Švédů (převážně chuligáni AIK) a Slováků (cca 50), kteří se v Kielcích zastavují před cestou na svůj dnešní zápas s Polskem v Lublini. Po minutě si výhru připisují Švédi, kteří mají více sil(chuligánka AIK, ze Slovenska pouze fanoušci). Po minutě vše končí policie.

Ilustrační foto

Koalice Stal Rzeszow & Karpaty Krosno cca 100 hools napadají Stal Sanok na domacim zápase proti Iskra P., zapas byl na 10 minut přerušen.

Stal Sanok tak po výhře postupuje do IV ligy, gratulace od koalice Karpat a Stalu bohužel nepříjmá. V minulosti, dva roky zpět se tato podobná sestava Koalice + Sparta Praha napadá také v počtech 100x80 Stal Sanok (článek zde: http://www.hooligans.cz/reports/foreign/46-pol/4507-polsko-sparta-praha-stal-rzeszow-a-karpaty-krosno-vs-stal-sanok-resovia-rzeszow-14-02-2015-foto)

Iron Warriors Team II, MMA gala (2x2) pořádané přes chuligány z Lechu. Dnes se představí ekipy z měst - Poznan (LPH, Boks Poznań) - Moskva (SHARKE TEAM) - Zabrze (Gornik, Klub sportowy FUX Zabrze) - Wałbrzych (Imperium Boxing Wałbrzych), Tychy (Sportowe Tychy), Grudziądz. V článku živý přenos z gala v Poznani.

Táborák z ukradené vlajky Nasze Miasto - Nasza Krew - Nasze Zycie - GKS Katowice. Chuligáni Ruchu zablokují dálnici zapalují flagu GKS, po chvilce na místo přijíždí fízlové.

Táborák z ukradené vlajky Nasze Miasto - Nasza Krew - Nasze Zycie - GKS Katowice. Chuligáni Ruchu zablokují dálnici zapalují flagu GKS, po chwolce na místo přijíždí fízlové.

Zatímco svět se podivuje nad chuligánem Royem z londýnského Millwallu, který se hrdinsky postavil s holýma rukama proti teroristům s nožem, a nechápe, že je to prostě jen normální člověk se sníženým pudem sebezáchovy, který si vypěstoval během let v ulicích a na stadionech, a je jeden z mnoha, jejichž obraz média roky pokřivují, v Polsku běží vše stejně jako každý týden - chuligánské akce, policejní akce, novinové články. V Polsku se zřejmě v nejbližších letech žádných terostických činů od islámských teroristů nedočkáme, a tak si můžete přečíst, na čem pracuje polská policie a "antiterorka" a také o některých trendech na této scéně, ke kterým se chuligáni uchylují kvůli zvýšenému policejnímu zájmu. Mimochodem když speciální policejní jednotka v roce 2010 rozkrývala a dostávala před soud jednu z hlavních chuligánských úderek Lechu Poznaň, pracovalo na této akci 500 policajtů (v tom 150 příslušníků speciální jednotky "antiterorky"). Tím, že Polsko nemá teroristy, může si místní policie dovolit nasadit pět set lidí na akce proti několika desítkám vesměs studentů, podnikatelů a otců od rodin (jak pak zaznělo pro veřejnost překvapivě u soudu), aby se nepoprali  dobrovolně a férově někde v lese.
Ale zpátky k článku o chuligánech Lechu, ze kterého můžete vysledovat, do jakých precizních detailů zachází při plánování chuligánských akcí. Zde překlad včerejšího článku z druhého nejprodávanějšího polského deníku Gazeta Wyborcza:"

Je sobota 20.května. Skupina 25ti fans Elany Toruň jede autami do Velkopolského vojvodství, kde jejich klub má hrát třetiligový zápas. Mezi obcemi Trzemeszno a Mogilno na silnici čeká deset aut s registračními značkami Varšavy. Když k těmto autům přijíždí kolona z Toruně, auta s varšavskými SPZ se dávají do pohybu a snaží se zablokovat cestu. Tohle však vidí policie, která jako eskorta doprovází Elanu. Policejní auta jedou rychle vpřed. Když tuto situaci vidí auta s SPZ Varšavy, tak rychle mizí pryč.

~30 Wisłoka Dębica&Siarka Tarnobrzeg&Wisła Sandomierz vs 6 Piast Gliwice (rok 2016)

Fanoušci Legie Varšava na zápase s Lechem oznámili dobročinnou sbírku na nákup nové sanitky pro dětské zdravotnické středisko. Fanoušci Legie během zápasu s Lechem vybrali téměř 50 tisíc zlotých (315.794 CZK !). Tyto skutečnosti ze světa fanoušků v mediích NEUSLYŠÍTE, BOHUŽEL!

Před zápasem se hosté scházejí s družební chuligánkou Wisly Krakow v hospodě „U Wiśkaków” a odtamtud se vydávají pochodem na stadion Craxy. U stadionu došlo k menším potyčkám s fízlama, kde bylo ze strany "psů" použito pepřového spreje. Po prohře 2:0 při děkovačce ze sektoru Ruchu zní "vypadněte!" "Ruch to MY, ne vy" "pokud sestoupíme tak vás zabijem". 

Nálepky hooligans.cz k dostání, stačí nám napsat do zpráv na hooligans.cz facebooku adresu (https://www.facebook.com/Hooliganscz-154702421224447/) zasíláme na dobírku!

Additional information