borac vojvodina 1

Přátelské skupiny (Lešinari z Borac Banja Luka a Firma z Vojvodiny) uspořádaly přátelský zápas v Banja Luka. Peníze shromážděné z lístků šly na pomoc jedné malé nemocné dívce z Banja Luky.

Vojovdina pochází ze Srbska a Borac jsou Srbové z Bosny a Hercegoviny.

Během zápasu napadají The Maniacs 1987 (Željezničar Sarajevo) sektor Mostaru, po pár minutách vše končí policie

Před sobotním zápasem Željezničar - Velež Mostar se kolem 100 chuligánů "Velež" Mostar snažilo dostat na zápas s tímto arzenálem ručního nářadí a signální pistolí. Vše bylo zabaveno policií.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

zeljo sarajevo 1

FK Zeljeznicar Sarajevo - FK Sarajevo

Fotoreport ze včerejšího derby FK Zeljeznicar Sarajevo - FK Sarajevo, velké množství pyrotechniky na obou stranách, to nechybělo ve včerejším derby Sarajeva.

 

sarajevo zrinjski 1

Pyro ¨show v podání Horde Zla (Sarajevo ultras) v zápase FK Sarajevo - HSK Zrinjski Mostar (30.03.2019)

Fotoreport z derby z Bosny, FK Sarajevo - FK Zeljeznicar Sarajevo, 03.11.2018

1.- I přes bojkot, fanoušci Fradi žádájí předsedu Kubátová o dohodnutí výjezdu v důležité cestě ligy Evropské. Jejich otevřený dopis zůstává nezodpovězen. Předseda prohlásil, že výjezd je jen pro držitele karty fanoušků a varuje Bosňany před hools Fradi.

2.- 250 členná ekipa FTC vyráží, bez problému překračují hranice Bosny a až před Sarajevem je zastavuje policie.

Dnešní derby mezi Željezničarem a Sarajevem přineslo v sektoru Horda Zla potyčky s policií, která byla ze strany policie brutální a vyžádala si na straně fanoušků Sarajeva mnoho zraněných. Více v článku.

 

Potyčky při včerejším poháru mezi policií a hostujícím Željezničarem

Litva, 15.10.2013: Bosenští fanoušci to v litevském Kaunasu na stadionu pořádně roztočili po historickém postupu na MS 2014 v Brazílii. Místní policie měla plné obušky práce:

Plzeň narazila v tomto týdnu na Željezničar Sarajevo, se kterým přijela i velmi početná skupina místních fans, kteří jsou známí jako "Manijaci". Pojďme si skupinu představit, když už tam za pět dní hrají plzeňáci.

Manijaci patří mezi top bosenské tábory. Jejich velká rivalita a nenávist je s Horde Zla, což jsou radikální fans městského kurenčního klubu FK Sarajevo. Manijaci se samozřejmě nenávidí i s fans ze Zrinského Mostaru, jehož fanoušky tvoří chorvatská menšina. Svou historii pak Manijaci popisují takto:

Patnáct zraněných fanoušků (7 Borac, 8 Željezničar), z toho dva v kritickém stavu, sedm zraněných policajtů, 62 zatčených fans z obou táborů. To je bilance ze včerejšího (24.4.2013) střetu v Oborci mezi fans Željezničaru Sarajevo a fans Borac Banja Luka.
Borac Banja Luka hrála v Sarajevu s místním Olimpikem, zatímco Željezničar cestoval do Prijedoru. Podle médií se zřejmě fans dohodli na střetu přes internet. Soudí se tak dle autobusu s fans Banja Luky, který byl napěchovaný kameny a holemi a hlavně vybraném místě - Oborci, který je přesně na půl cesty mezi Banja Lukou a Sarajevem. Skla autobusu byly netknutá, zatímco tři auta s fans Banja Luky jsou rozbité.

Additional information