Policejní represe nejen na stadionu si během včerejšího dne vyžádala v egyptě 40 obětí (Ultras White Knights (Zamalek)), v egyptě se jedná již o druhou událost, kde přišlo o život několik desítek fanoušků, ta první se stala v roce 2012 , kde došlo k velkým nepokojům na stadionu v Port Said v Egyptě během prvoligového utkání mezi týmy Al Masry - Al Ahly. Nejméně 79 lidí bylo zabito a více jak 1000 bylo zraněno poté, co tisíce domácích fans Al Masry zaútočilo na tribunu s hosty (článek z událostí z roku 2012 zde)

Dnes je tomu 2 roky, co došlo k velkým nepokojům na stadionu v Port Said v Egyptě během prvoligového utkání mezi týmy Al Masry - Al Ahly.
Výkop byl opožděn o 30minut, protože fans Al Masry se objevili na hřišti už před zápasem. Během poločasu a také po třetím gólu, který padl ve druhém poločase, vběhli fans Al Masry na hřiště. Nejméně 79 lidí bylo zabito a více jak 1000 bylo zraněno poté, co tisíce domácích fans Al Masry zaútočilo na tribunu s hosty, a to i poté, že domácí zvítězili 3:1. Fans Al Masry zaútočili na hosty noži, meči, kameny, láhvemi a pyrotechnikou. Mnoho ze zabitých umřelo na pobodání, ukopání, ale také bylo umačkáno v panice. Zatčeno bylo nejméně 47 lidí. Egyptská armáda musela vojenskými vrtulníky zachránit hráče, kteří zůstali uvězněni v šatnách, aby nepadli do rukou rozzuřenému davu domácích.

Dva dny po tragédii na utkání mezi Al Masry (z města Port Said) a káhirského Al Ahly (oba kluby patří do TOP5 nejpopulárnějších klubů v Egyptě), napsal jeden z Ultras Ahlawy na foru ultras-tifo.net, co se vlastně stalo a jak se stalo, že na stadionu zemřelo 73 ultras Al Ahly.
Toto je jeho příběh:

Při střetech fanoušků dvou egyptských fotbalových klubů po zápase v severoegyptském Port Saídu zemřelo 73 lidí. S odkazem na egyptské ministerstvo zdravotnictví to uvedla agentura Reuters. Dalších tisíc lidí bylo zraněno. Část obětí jsou podle úřadů zaměstnanci ostrahy. Z Káhiry hlásila egyptská státní televize požár na jiném fotbalovém zápasu, který byl po zprávách o incidentu v Port Saídu předčasně ukončen.

Additional information