Ve včerejším (25.10.2017) utkání chorvatského poháru na sebe narazily dva kluby z Dalmácie; prim hrající Hajduk Split a menší druholigový HNK Sibenik. Hlavní ultras skupina ze Šibeniku - "Funcuti" - mají v dalmáckém regionu poněkud specifické postavení, neboť lehce sympatizují se záhřebskými BBB a nenávidí Torcidu. Právě Torcida z Hajduku se rozhodla při vzájemném zápase vyřídit účty a zatakovala hosty v samotném centru města. Výsledkem toho je 76 zadržených (15 Funcuti, zbytek Torcida). Hajduk měl také v držení 2 vlajky Funcuti, z nichž jedna byla spálena na stadionu.

Včerejší bitka před zápasem mezi Hajdukem a Rijekou na cestě na zápas viz video na začátku. V zápase se domácí prezentují choreografií v barvách klubu, logo a poté pyroshow, vice ve videu

 

Včera během dne ve městě Vukovar proběhl střet skupina Dinama Záhřeb (BBB) a Hajduku Split (Torcida) více ve videu

Před dnešní odvetou EL se střetla ekipa domácích a hostů z Evertonu. Několik příznivců z Anglie muselo vyhledat ošetření po střetu s Torcídou. Dnešní zápas který se hraje večer je jíž vyprodaný a očekává se balkanské peklo

Den před zápasem se chuligáni Hajduku Split dostávají a atakují Brondby u apartmánu, kde přespávají, po střetu 12x8 si výhru připisuje početnější ekipa domácích

Léto a s ním i čas dovolených je tady. Jako každý rok, také letos se chystá mnoho Čechů na dovolenou do své oblíbené destinace k Jaderskému moři. Podívejme se proto, co zajímavého mimo zmrzliny a rakije Chorvatsko nabízí. Fotbal samozřejmě. S pěkně divokými fans, jak již bývá na Balkáně zvykem.

 

DINAMO ZAGREB

Skupina: Bad Blue Boys (BBB)

Rok založení: 1986

Největší rival: Hajduk Split, NK Rijeka

Počty v kotli: 6.000

Střet chuligánů Juventusu (Drughi a další skupiny) proti domácím (příznivcům prezidenta klubu Mamiče)

;

Fotoreport ze včerejšího derby Hajduk - Dinamo, na zápase 300-350 BBB + malá skupinka žoldáků Mamice. Domácí se prezentují dvojitou choreografií a v zápase odpalují pyrotechniku. Více v článku.

 

Chorvat, držen ISIS byl popraven, jednalo se také o fanouška Dinama Zagreb a člena Bad Blue Boys

Video mapující včerejší tribuny v derby mezi Dinamem a Hajdukem, které se hrálo po dlouhé době (bojkot BBB) v té pravé kulise jaké má toto balkanské derby mít.. Na začátku zápasu potyčka BBB s ex-BBB (žoldáci mamiče) více ve videu.

Blíží se Chorvatské derby, po dlouhé době, tak stojí za to si ho připomenout. Zde report z archívu hooligans.cz od známého fanouška z Ostravy, rok 2002.

Historie BBB sahá až do poloviny roku 1980, přesněji do roku 1986. Jméno Bad Blue Boys vzniklo spojením barev jejich milovaného klubu NK Dinamo Záhřeb a názvu filmu Bad Boys ve kterém hrál jednu z hlavních rolí Sean Penn. Aktivní příznivci se začali ukazovat v celé Evropě a bývalé Jugoslávii. Začali se tak stávat pravidelnou součástí fotbalové kultury na Balkáně.

Additional information