Včerejší derby v Italské serii D, kde došlo ke střetu, kdy jeden z hostujících fanoušků vbíhá mezi plot, který rozděloval domácí/hosty, na to domácí vybíhají proti jednomu z hostů a napadají, více ve videu.

 

Videoreport z tribun ze zápasu Neapol - Atalanta, pyro, fandění, to nechybělo v tomto zápase, na zápas dorazilo několik desítek hostů, vice video.

Při příležitosti přátelského zápasu se střetávají dvě skupiny před zápasem, nechybí při střetu nějaký ty nástroje jako tyče, kamení atd. vice ve videu.

Curva Sud AC Milán na tréninku svých hráčů před startem ligy

Ultras Lazia si po výhře v semifinále poháru nad as řím a následně další výhře v derby tropí žert z fans a hráčů svého největšího rivala. Před týdnem navštívili treninkové centrum asr a "ozdobili" ho nápisy naznačující zánik druhého římského klubu doplněnými mrtvými siluletami postav na parkovišti před centrem. Včera večer pak u kolosea zavěsili z mostu několik oběšených figurín v dresech asr a doplněných transparentem "jedna rada, bez urážky, spěte s rozsvíceným světlem". Celá akce měla očekávaný efekt a italské noviny ji hromadně presentují jako "hrůzostrašné" výhrůžky fans as řím svým vlastním hráčům.

Bariéry, které rozdělují Curva Nord a Curva Sud, byly skutečně odejmuty. Oba tábory to presentují jako svoje vítězství. AS Řím tvrdí, že to bylo díky jejich bojkotu, SS Lazio zase, že to bylo díky tlaku, který vytvořili, když na zápasy chodili. O tom, jestli je to opravdu vůbec nějaký vítězství se dá stejně ale polemizovat. Hradba pořadatelů má stále dělit sektory a taky byly nainstalovány nové telekamery. Mnozí si proto myslí, že jde jen o krok institucí, který povede ještě k větším represím, více zákazům vstupu na stadiony a více pokutám.

"Přátelák" po italsku: Sorso Calcio - Cagliari

 

Staré video z derby Lazio - AS Řím (2015), zde náš report z tohoto dne (na videu 35 minuta náběh Lazia na fízly, a další akce ve videu.) :

Podle infa z novin před římským derby dva pobodaný ASR při menší bitce kousek od stadionu. Po zápase se 200 chuligánů Lazia snaží dostat k ASR, ale fízlové je nakonec zatlačují, na tomto zápase nechyběla nová družba z Polska Wisla Krakow (WSH) v počtu 60 kusů.

Video ze střetů, kde domácí chuligáni Taranto napadají fanoušky Catanzaro (Italie)

Bitka mezi tifosi Parmy a Padova v hospodě. Oba kluby hrají 3. italskou ligu.

Dnes je to 9.let od smrti fanouška Lazia Řím Gabriele Sandriho, kterýho při potyčkách v roce 2007 zastřelil policista. Čest jeho památce. Vzpomínkové video na celou událost:

Fans Lazia dnes v cca 4000 lidech protestovali před římským policejním ředitelstvím proti vedení klubu a proti represím vůči fanouškům (hlavně kvůli umístění plotu doprostřed Curva Nord, který vedl k bojkotu domácích zápasů po celou minulou sezónu). Akce se zúčastnili i někteří legendární hráči klubu, historičtí šéfové CN. Proslov proti presidentovi klubu pronesl také otec Gabrieleho Sandri, Cristiano.

Šéfům CN se taky podařilo si vynutit rozhovor s policejním ředitelem (prefektem) regionu Lazio, který je za represivní opatření odpovědný.

 

Additional information