Brazilský pohár vyhrál ve čtvrtek tým ze Sao Paula, tým Palmeiras. Po oslavách napočítala policie devět mrtvých, kteří byli zastřeleni v Sao Paolo. Původně se myslelo, že jsou to zastřelení fans Palmeiras, ale žádná oběť na sobě neměla dres Palmeiras.
Osm mrtvých bylo z předměstí Osasco. Nakonec se zjistilo, že mrtví souvisí s obchodem s drogami, a gangy jen využily dělobuchů fans, aby mohly v klidu vyřídit účty. Podle oficiálních statistik žije v Osascu 680 tisíc lidí. Průměr zde je 11 vražd za měsíc. Jak to všechno souvisí s brazilskými chuligány? Skoro nijak. I když se ví, že jsou místní chuligánské gangy zapleteny do organizovaného zločinu a do obchodu s narkotiky.
Ale je to jen malá pozvánka v okurkové sezóně před blížícím se Mistrovstvím světa v Brazílii v roce 2014, jak vypadají tamní ulice. Přece jen, Polsko a Ukrajina byly na Evropu docela divoké chuligánské státy, ale tohle už je jiný svět.
Ale zde již slibovaná malá pozvánka na Mistrovství světa ve fotbale 2014, kde je představeno deset nejnásilnějších brazilských fanouškovských táborů:

Additional information