Na Kypru bývá při zápasech divoká atmosféra. Sobotní derby mělo víc, než se čekalo - bitka mezi fanoušky na stadionu, výtržnosti s policií, běh na sto metrů s rací včetně hodu dalekého, vběhnutí na hřiště atp.

 

Na Kypru 59 ACS (v kotli) + cca 120 sponzorů (na tribuně) + cca 45 slovenských vojáků z Unprofor (v kotli)

Chaos, střety s policií. Rozhodčí finálové utkání přerušil na 45 minut, poté se situace vyhrotila, když na tribunu fanoušků AEL vnikla policie aby je vyhnala ze stadionu. Po střetech a bez fanoušků AEL se zápas nakonec dohrál.

Video ze včerejší akce chuligánů Apollonu, kde ničí mistní klubovnu rivala.

Fotoreport ze včerejšího derby na Kypru mezi Apoelem a  Omonia, kde se toho mnoho událo. Domácí si připravili choreografii s pyrotechnikou, což vytvořilo dobrý efekt. Hosté v průběhu zápasu odpalují zeleno-bílé dými. Na konci zápasu domáci vbíhají na hrací plochu a tak dochází ke střetům s pořadatelami a hostujícími fanoušky, nakonec vše ukončuje policie. Fotky a videa naleznete v článku.

Při ošetřování domácího hráče hodili fanoušci Omonie k lékařům a hráčům dělobuch. Následkem toho byl zápas na 15 minut přerušen. Mezi oběma kluby panuje obrovské nepřátelství. Omonie patří mezi nejpopulárnější kyperské kluby. Je to dělnický klub s levicově orientovanými antifašistickými ultras a chodí na něj kyperští Řekové. Na Anorthosis Famagusta chodí také kyperští Řekové, kteří jsou však ultrapravicoví (na utkání v jejich kotli vyvěsili na tomto utkání například tyto vlajky: http://1.bp.blogspot.com/-ohREbT9y-zQ/UIRHtFGqQwI/AAAAAAAAMW8/93Rgu_so5Xs/s1600/SAK_5386.jpg)


Největší Kyperské derby, mezi Apollonem (přezdívka "Bohové") a AEL (přezdívka "Lvi). Apollon je na Kypru nejpopulárnějším klubem.

Additional information