close(x)

Chuligáni Basileji napadají ekipu Zurich & Karlsruhe (ekipa Basileje z levé strany), poté další video, kde ekipa napadá auta Zurichu

Včerejší střety v ulicích mezi FC Curych (vlevo) a Grasshoppers, 20x60, výhra Curychu

Credit: @správce3

Jedna z nejhorších fotbalových výtržností v alpské zemi se odehrála 13.května 2006. Ve třičtvrtěmilionovém městě Basileji se hrálo velmi důležité utkání mezi místním FC Basilej 1893 a FC Curych. Poslední utkání ročníku mezi prvním a druhým týmem tabulky. Curych ztrácel tři body, pokud by vyhrál, stal by se vítězem ligy, domácím stačila doma i remíza. Nutno říct, že Basilej tehdy byl velmi úspěšný (je i teď, stal se Mistrem Švýcarska i posledních 7 ročníků) a zároveň nejbohatší klub švýcarské ligy a disponoval takovými finančími prostředky, o kterých se mohlo zbytku ligy jen zdát. Byl Mistrem Švýcarska i v předchozích letech 2004 a 2005, měl nakročeno k hattriku a byl veliký favorit utkání.

Pozápasový střet chuligánu Curychu a Bernu při příležitosti pohárového utkání, výhru si připisují chuligáni Curychu

Po konci zápasu proběhly střety po policejní provokaci. Po konci zápasu se policie přesunula před východ ze stadionu, ze kterého vycházeli fanoušci včetně rodin. Najednou začali policajti stříkat sprejem na malou skupinu fanoušků Basileje. Schytaly to krom fanoušků i rodiny s dětmi. Když to zbytek fans Basileje viděl, dal se na odvetu. Vzduchem létaly kameny, světlice, láhve, ale i gumové projektily, které policajti použili. Poškozen byl i vůz policie.

 

 

 

 

Aarau (z levé strany) vs Luzern (video) (12.12.2015)

V 18.kole nejvyšší švýcarské ligy byly k vidění solidní výtržnosti mezi fans Lugana a Grasshoppers.


FC Luzern vs. FC Zürich, po chvilce bojů hosté zahání domácí chuligány.

Střet chuligánů FC Zurich (vlevo) vs. FC Aarau (vpravo) na nádraží po zápase

Videoreportáž z předzápasových střetů obou táborů a policií před finálem Švýcarského poháru mezi FC Basel - Grasshopper.

Aktualizace 22.9.: Dle posledních zpráv si ultras AS Řím pobudou ve švýcarských celách ještě asi měsíc.
Ve čtvrtek se hrálo ve švýcarské Basileji utkání domácího klubu s římským AS. Před zápasem cca. 80 ultras AS Roma napadá domácí přímo u jejich sektoru a díky momentu překvapení mají navrch. Potom zasahuje policie a pár lidí zatýká. Po zápase zase začínají úřadovat domácí a snaží se ničit italská auta. Policii trvá cca.90 minut, než se jí podaří uklidnit situaci a neváhá použít gumové projektily. Výsledkem je cca.11 zatčených a 3 zranění policisté. Ještě v neděli dopoledne bylo pořád drženo v Basileji ve vězení 9 ultras AS Roma.

Additional information