V sobotu (11.2.2017) zastavila policie 90 chuligánů Borussie Dortmund mířících na výjezd do Darmstadtu ve 2 autobusech a jednom minibusu. Dle policie měli jiné záměry, než jet sledovat fotbalový zápas. Někteří zadržení byli pro německé policajty známé tváře za násilí na stadionech. Policie našla pyrotechniku, kukly a další bojovou výbavu, drogy, ale i léky proti bolesti. Samotný klub Borussie Dortmund ve svém prohlášení tvrdil, že právě klub dal policii informaci o autobusech s chuligány.
Fans Borussie byli pod zvýšeným dohledem úřadů od minulé soboty, kdy v domácím zápase s Lipskem házeli kameny, láhve a plechovky od piva na fanoušky hostů. Média a policie tvrdí, že za incidentem stála nová skupina chuligánů Dortmundu s názvem "0231 Riot". Ta se měla nacházet i ve včera zadržených autobusech. Policie toto vyvozuje podle zabavených kukel. Byť vlajka této skupiny na stadionu v zápase s Lipskem nevisela. Mezi ultras Borussie se členům této skuiny říká "Riots" nebo "Čtvrtá skupina" (dle toho, že nepatří do žádné ze tří tradičních ultras skupin Borrusie). Většina z nich trénuje bojová umění a má ultrapravicové názory (v minulosti při finále poháru v Berlíně zpívali antisemitské písně).
Klub si je této skupiny vědom a už minulý týden odsoudil nasilí a snaží se proti nim prosadit přísné tresty. Německý fotbalový svaz, který vyšetřuje incident z minulého týdne, dal Dortmundu za výtržnosti trest - uzavření na jeden ligový zápas slavné jižní tribuny s kapacitou 25 000 míst, kde se schází nejtvrdší jádro fans. Klub by měl zítra trest buď příjmout, nebo se odvolat. I takto, kolektivními tresty, německý svaz bojuje s násilím, aby tvrdé jádro postavil proti chuligánům.

Additional information