Do Havířova vypravujeme jeden bus se zhruba 45 lidmi. Jako obvykle přijíždíme po začátku utkaní, což nás nijak netrápí. Prohlídka při vstupu na stadion velmi důkladná, ale i tak se podaří skoro všechny srandy pronést. Provokace od security s postupem času nabírá na obrátkách a je jen otázkou času, kdy se něco semele. Při prvním góle Vsetína (který si dal Havířov sám) letí na led jeden stroboskop ze sektoru hostí. Během 1. třetiny nás kontaktují domácí, že by chtěli nějaké to měření sil. Nakonec se domlouvá 12 na 12 do 23 let a během 3. třetiny se jde na určené místo. Boj byl tvrdý a cca po minutě končí remízou.
Jde se zpět na stadion, kde v poslední minutě utkání při chystání odpálení pyra do nás vletí security a nastává tvrdá bitva, ve které si nevedeme vůbec špatně, na což jsou na stadion přivolaní kousmonauti, proti kterým už nemáme šanci a po 10ti minutách nepokojů jsme vytlačeni ze stadiónu, u kterého jsme drženi ještě pul hodiny.
Poté nás opět kontaktují domácí, že by chtěli odvetu ve stejných sestavách někde u Frýdku, s čímž souhlasíme. Jsme navedeni k jedné benzínce, ke které přijíždějí i havířováci. Nakonec do sebe jdou mladé sestavy (U23) po 14ti kusech na obou stranách, vsetínští se vysvlékají do půl těla, po minutě tvrdého boje si vítězství připisují vsetínští!
Poté si obě strany zatleskají a my pokračujeme v alkoholovém opojení směr Vsetín.
Respekt domácím za férovou domluvu a skvěle zorganizovanou akci.

(klikuntím se obrázek zvětší - na fotce vítězná sestava hooligans Vsetína)

Autor: Boix

Additional information