274. ligové derby nabídlo zajímavé věci převážně na tribunách. Po městě i okolí stadionu proběhlo několik menších šarvátek mezi fanoušky i s policií, nicméně nevybočily z průměru. Velký střet se na rozdíl od minulého jara nekonal. Slávisté se vydali tradičním pochodem ze Staromáku, odkud je policie dovedla k sektoru. Cestu si zpříjemňovali odpalováním pyrotechniky a zpíváním chorálů. V tu dobu Sparťané finišovali s přípravou choreografií. Na začátek zápasu byla připravena polostadionová kartoniáda. Na jedné tribuně vznikla národní vlajka v barvách ACS, kdy bílou nahradila žlutá. Vedlejší tribuna se pak proměnila ve sparťanskou trikoloru. Zapojilo se přes 10 tis. fans a efekt chorea byl solidní. Další sparťanské plachty a transparenty směřovaly k oslavám 10. Výročí založení skupiny Homolka boys, k poukázání toho, že chuligáni ACS trvale vládnou nad pražskými soky a několik transparentů bylo určeno i slávistickým fans a svazovým úředníkům.

Slávisté měli choreo zakázané (stejně jako Sparťani na podzim v Edenu). Chytrým způsobem (nápisem z triček) alespoň poukázali na zbytečné zakazování pyrotechniky. Po celý zápas se snažili fandit (chorály hezky secvičené, leč do písmenka okopírované) a odpalovali také dost žlutých ohňů. Největší pyroshow proběhla před poločasem, kdy oba sektory rozzářilo mnoho červených rací. Sparťané přidali i barevné dýmovnice a transparent - Pyrotechnika není zločin.

Zápas se nesl v bojové atmosféře, nicméně rivalita z předešlých bojů o titul chyběla. Rozhodnuto byl o prakticky po 10 minutách, i to ovlivnilo atmosféru. Sparťané se snažili fandit spíše v kratších periodách, kdy se přidávaly i tribuny kolem kotle, slávistický sektor fandil více průběžně. 274. derby Prahy se zařadilo mezi lepší průměr. Přesto se zřejmě jednalo o vrchol jarní sezony v Čr. Aktivita na fanouškovském poli bohužel není příliš velká…

Fans Sparty Praha:
Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Fans Sparty

Autor: Ultras Sparta

{jcomments off}

Additional information