Pražské derby vyšlo po letech na sobotu. Ani ideální termín a příjemné počasí nedokázaly nejslavnější tuzemský zápas vyprodat. Volná místa byla především v sektorech domácí Slavie. Přesto, že je z části obsadili i fanoušci Sparty, kteří svůj sektor vyprodali v průběhu týdne. Krize sešívaných je v celo-sezónní návštěvnosti patrná. Naopak velmi pozitivně se prezentoval slávistický kotel. Slavia
S nadsázkou se dá říci,že tribuna Sever funguje nejlépe z celého klubu. Důkazem byly tři velké choreografie i kvalitní support. V první půlce slávisté rozvinuli plachtu ke 120. výročí založení klubu, plachta byla doplněna kartoniádou. Po poločase si připravili další choreo s motivem fanouška v kukle, který odpálil pyrotechniku držící v ruce. Před koncem zápasu se ještě objevila kresba poukazující na zbytečnou kriminalizaci fanoušků. To byl jediný moment, kdy si znesvářené tábory vyměnily pozdrav a vzájemné skandovali hesla- Český fotbal pro fanoušky a A.C.A.B. Krom tří velkých choreografii slávisté pestře a vytrvale fandili, přidali trochu pyrotechniky a dobrý efekt dalo i množství mávacích vlajek.

Sparta
Hostující sparťané přišli v tradičním průvodu, který čítal cca 700 fans. Za zpěvu chorálů a odpalování pyrotechniky se bez větších potíží dostali do svého sektoru. Krom bubnu, megafonu a menších vlajek na plot měli sparťané všechny choreografie od Slavie zakázané, takže se jejich cca 1800 členný kotel soustředil zejména na support. Přes nepříznivý stav fandili sparťané bez přestávek. K děleným pokřikům se přidávali i rudí na okolních tribunách. Nejlépe vyzněla známá skandovačka Sparta – Praha. Euforie vypukla po gólu, kdy na hřišti skončila pyrotechnika, vytrhané sedačky i několik součástí toalet. Jinak proběhlo utkání v relativním klidu.


Fotky:

Slavia:Sparta:
Foto: BDzL-O

Videa:Additional information