Ve Francii si chuligáni, kteří se účastní "ustawek" říkají "Indeps". Je to z výrazu "indépendants", tedy "nezávislí". Chuligáni Olympique Lyonu se řadí k radikální ultrapravici, byť v rozhovorech pro média se označují spíše za nacionalisty. V 90. letech bylo však možné vidět na severní tribuně viset nacistickou vlajku a hlavní skupina fans Lyonu "Bad Gones" (vznik v roce 1987) v té době měla vlajky a šály s keltskými kříži. Z této skupiny byly po zásahu z klubu a tlakem médií odstraněni ultrapravicoví vůdci, takže hlavní skupina "Bad Gones" je nyní spíše apolitická.


V Lyonu působila na jižní tribuně i skupina "Cosa Nostra Lyon", která vznikla v roce 2007. Vznikla sloučením dvou starších skupin, a to "Lugdunum's" (*1993) a "Nucléo Ultra" (*2000). Ovšem násilnosti a vandalismus, kterého se tato skupina dopouštěla vyvrcholil jejím zákazem od ministerstva vnitra v roce 2010.
V roce 2009 vznikla skupina Lyon1950, která má přes 200 členů a je označována za ultrapravicovou.
Známé heslo chuligánů Lyonu zní: "Faites comme-nous, shootez les punks!" (Dělej to s námi, střílej punkáče!"


Největší derby pro Olympique Lyon je zápas se St.Etienne, jehož fanoušcí navíc patří k levicovým táborům, které jsou na francouzské scéně početnější (např. Marseille, Bordeaux, Montpellier, St. Etienne).
Francouzská chuligánská scéna dostala jeden z nejtvrdších úderů v roce 2006 po smrti fanouška Juliana Quemera z Boulogne Boys (Paris Saint Germain). Toho zastřelil policajt, a paradoxně se francouzská vláda pustila po této tragédii do boje s hooligans. Vznikly nové zákony, které přistupovaly k hooligans stejně jako k teroristům.


Několik videí z bitek chuligánů Olympique Lyon, které ukazují, proč patří do francouzské chuligánské špičky:

 

Indeps Lyon (zezadu) - Indeps Lille (obličejem ke kameře), sezona 2007/2008:Youth Nancy (vlevo) - Indeps Lyon (vpravo):Indeps Lyon (vpravo) - Indeps Lille (vlevo):Indeps Nancy - Indeps Lyon

 


Indeps Rennes - Indeps LyonIndeps Nice - Indeps Lyon

 


Indeps Nice + Lyon - Indeps Metz

 


Ultras Grenoble - Young Lyon  

 

 

Související články:

Rozhovor s chuligánem Olympique Lyon z roku 2011: http://www.hooligans.cz/reports/foreign/55-fra/977-francie-rozhovor-s-chuliganem-olympique-lyon

Additional information