Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Utkání, které bylo hodně agresivní a k vidění bylo velké množství drsných faulů bylo napínavé do posledních minut. V 90.minutě bylo skóre 1:1, což znamenalo, že Basilej se stane Mistrem. Fans Basileje i funkcionáři slavili, byť zápas se ještě dohrával. Basilej hrála velmi defenzivně, a tak se stalo, co už tušíte, v 93.minutě dal Curych gól a rozhodčí po něm ukončil zápas.

Hráči Curychu okamžitě se svým realizačním týmem začali slavit z nečekaného štěstí, které jim právě spadlo do klína. To nevydrželi ultras Basileje  a desítky jich vtrhly na hřiště. Začali napadat hráče, činovníky curyšského klubu a pokusili se vniknout i do šatny. Několikrát byl napaden i autor gólu Iulian Filipescu. Hodili na něj i světlici, ale minula svůj cíl. Na druhé straně zatím slavila skupina fans Curychu, která přicestovala na zápas. Policie postavila ze svých těl zeď na půlící čáře, aby je chránila. Fans Curychu však také vtrhli na hrací plochu, aby slavili s realizačním týmem. A zatímco se na straně Curychu slavilo, hráč Filipescu byl znovu napaden výtržníky z FC Basilej. On a jeho týmový kolega Alhassane Keita zuřivě kopal okolo sebe na útočící ultras, než se povedlo zakročit policii. Vítězný ceremoniál a předání poháru se tak konalo na hlavní tribuně místo hrací plochy, kde původně mělo být, protože domácí ultras stále bojovali s policií. Boje neskončily ani po odchodu ze stadionu. Ultras Basileje bojovali s policií do pozdních nočních hodin. Zapálili nedaleká staveniště, převrátili auta, rozbili tramvaje, sanitky, dopravní značky, kiosky i veřejný park. Útoky nebyly jen na policii, ale i na hasiče, saniťáky a novináře, zejména ty s kamerou. Policie použila slzný plyn, vodní děla a střelbu gumovými projektily. Škody šly do miliónů korun.
Špatně skončil den pro fanouška Curychu Rolanda Maaga, který se snažil po zápase uklidnit spor mezi vlastními slavícími fanoušky. Byl knockoutován a ochrnul.
Ve švýcarském tisku se pro tento den plný výtržností vžil termín "Basilejská ostuda".